شیره خرما یکی از مفید ترین و بهترین محصولات جانبی خرما می باشد که دارای خواص تغذیه ای بی شماری می باشد. این محصول بسیار پر مصرف بوده و به اشکال مختلف راهی بازار فروش می شود. شیره خرما سنتی 500 گرمی و شیره انگور سولار یکی اشکال ارائه این محصول می باشد. عرضه کننده شیره خرما سنتی ۵۰۰ گرمی، این محصول را در تمامی مراکز فروش پخش می کند.

عرضه کننده شیره خرما سنتی 500 گرمی

چند راهکار برای نگهداری از شیره خرما

چند راهکار برای نگهداری از شیره خرما شیره خرما یکی از مفید ترین و کامل ترین انواع مواد خوراکی می باشد که از جوشانده شدن میوه تازه خرما به دست می آید. به همین دلیل تمام خواص و ویتامین های میوه تازه خرما را در خود داشته و بسیار مغذی می باشد. از این شیره هم به تنهایی و با ارده استفاده می شود و هم از آن در صنعت شیرینی پزی استفاده زیادی می کنند.

خرمای تازه را می جوشانند و بعد از این که پوست و هسته خرما را، از میوه آن جدا کردند، یک مایع نسبتا غلیظ به دست می آید که از نظر غذایی دارای ارزش بسیار بالایی می باشد. شیره خرما بعد از آماده شدن باید در شرایطی خاص نگه داری شود و گرنه ترش و فاسد می شود‌. برای نگهداری از شیره خرما باید از ظروف درب دار استفاده شود.

اگر درب ظرف شیره خرما، باز بماند، این محصول کیفیت خود را از دست داده و سفت می شود. شیره خرما برای ماندگاری طولانی تر احتیاج به مکان تاریک، خشک و خنکی دارد. البته برای نگهداری از شیره خرما، نباید آن را در یخچال گذاشت، زیرا شیره کشدار و سفت خواهد شد‌. بهتر است برای نگهداری بهتر و طول عمر بیشتر شیره خرما، آن را در ظرف های شیشه ای نگه داشت. ظروف پلاستیکی بوی بدی به این شیره منتقل می کند.

تهیه شیرینی با استفاده از شیره خرما سنتی

تهیه شیرینی با استفاده از شیره خرما سنتی شیره خرما محصول پر مصرفی می باشد که هم به صورت سنتی و توسط بانوان هنرمند تهیه می شود و هم در بسیاری از کارخانه ها، با دستگاه های پیشرفته، به صورت انبوه و در بسته بندی های گوناگون تولید می گردد. در شیره خرما سنتی از مواد افزودنی کمتری استفاده می شود و خواص بیشتری نسبت به انواع ‌کارخانه ای آن دارد.

از شیره خرما سنتی، برای تهیه شیرینی های زیادی استفاده می شود. بیشتر این محصول، صرف تهیه شیرینی خانگی می شود. از این شیره به جای شکر در تهیه هر نوع شیرینی می توان استفاده نمود. شکر به دلیل داشتن مواد مضر، برای سلامتی فرد بسیار خطرناک بوده و بهتر است از آن استفاده نشود.

اما تهیه شیرینی بدون شکر امکان پذیر نمی باشد. با توجه به زندگی ماشینی و مدرن امروزی، و بروز بیماری های مختلف مانند دیابت، بهتر است که مواد خوراکی سالم مانند شیره خرما را جایگزین شکر کرده و از آن در صنایع شیرینی پزی استفاده کنیم.

با این کار هم می توانیم شیرینی های خوشمزه و سالم تهیه کنیم و از خوردن آن ها لذت ببریم و هم می توانیم از مواد مضر استفاده کمتری کرده و به انواع بیماری ها دچار نشویم. افرادی که هنر شیرینی پزی دارند، می توانند در تمام شیرینی ها از شیره خرما به جای شکر استفاده نمایند.

قیمت عمده شیره خرما سنتی 500 گرمی

قیمت عمده شیره خرما سنتی 500 گرمی شیره خرما یکی از انواع پر طرفدار، این خوراکی سالم می باشد که به صورت های مختلف در بازار فروش موجود می باشد. عرضه شیره خرما توسط توزیع کنندگان این محصول صورت می گیرد. این محصول به صورت سنتی و صنعتی تولید می گردد و در بسته بندی های مختلف به بازار فروش ارائه می شود.

قیمت عمده شیره انگور در قم با انواع صنعتی متفاوت می باشد. قیمت این محصول به عوامل زیادی بستگی دارد. استفاده از مواد اولیه مرغوب و کیفیت انگور در تولید و قیمت گذاری شیره، تاثیر زیادی دارد و توسط تولید کنندگان این محصول تعیین می شود.

این مطلب چه اندازه برایتان مفید بوده است؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0

منتظر اولین رای شما هستیم 👋

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *